Yaşamın Her Alanında Spor


Spor demek hayat anlamına gelir. Spor; bir yaşam biçimi ve yaşamın sıkıntılı yollarını rahatlıkla aşabilme şeklidir. Yaşamı tam anlamıyla kucaklayabilmek sporla her süre daha rahat ve kolay olacaktır. Çünkü yaşamı devam ettirebilmek ve sorunsuz geçirmek için spor yapmak en önemli vaziyettir. Sporsuz bir yaşam ise insanın veya bir canlının daha çabuk tükenmesi veya ölmesi anlamına gelir.

Spor; çoğu hastalıkların, vücuttaki hem bedensel bununla beraber ruhsal sorunların en önemli ilacı konumundadır. Bu ilaç hakkaten en doğal haliyle yaşamımızda yer almakta ve insan bu ilacı gerektiği benzer biçimde kullanmakta çok aciz kalmaktadır. Nitekim bu naturel ilacı kullanabilenlerin hali de tüm çıplaklığıyla önümüzde muhteşem şekilde durmaktadır. O zaman yapılması ihtiyaç duyulan ortada olup, elinde bulunan bu doğal iksiri kullanmayı çok iyi bilmeli ve kendini mağdur duruma hiç bir zaman düşürmemelidir. Mağduriyet ulaşmadan önce elinde bulunan doğal çözüm yollarını çok iyi değerlendirmelidir.

spor-akademilerine-hazirlik

Eğer bir insan tam manasıyla sağlıklı beslenmeye ve özellikle spor oluşturmaya özen gösterirse, o insan için hayatı veya yaşamı hakkaten bir Cennete dönüşecektir. Ama bu Cenneti kullanmayı bilmiyor ise, o süre da elinde bulunan mükemmel durum maalesef ki Cehennem halini alır. Çünkü spor yapmayan bir insanın vücudu belli bir süre nihayetinde artık SOS vermeye başlayacak ve alarm zilleri çok yüksek seviyeden kulakları sağır edercesine çalacaktır. İşte tüm bu nedenlerden ötürü; İnsanın muhakkak günlük sporunu azami ölçüde yapmaya özen göstermesi, sağlıklı bir yaşam için özellikle gerekir.

Spor biroldukça alanda insanlığın hizmetinde yerini almış olmakla, bu alanlar kişilerin eğilimleri ile doğru bir orantı gösterir. Yani fert içinden gelen sporu yapmakta veya istediği spor alanı üzerine kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu alanlar; Futbol, Basketbol, Voleybol, Judo, Karete, Boks, Güreş, Yüzme, Okçuluk, Gülle atma, Sırıkla Atlama, Maraton, Koşma, Beyzbol, Amerikan futbolu, Golf vs. Diye sayılabilir.

Günümüzde en yaygın yada popüler spor alanı ise Futbol olarak görünmektedir. Bu alan Dünyadaki tüm Ülkelerde maksimum dikkat çeken ve Özellikle İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya ve Brezilya gibi yerlerde tavan yada zirve yapmış konumdadır. Gerçekten de günümüzde Futbol adeta bir sanayi haline gelmiş olup, özellikle yukarıda sayılan Ülkelerde ise futbola akan paraların haddi hesabı yoktur. Örneğin ünlü bir futbolcu Milyon dolarlar veya Milyon Eurolarla transfer edilmekte, kulübüne çok büyük miktarda bonservis ücreti ödenmektedir.

Ayrıca futbol haricinde özellikle ABD de NBA adı altında öyle bir Baketbol ligi vardır ki; bu lig Dünyada parmakla göstrerilen bir lig olmasının yanı sıra, NBA de ki oyuncular gerçektende astronomik rakamlarla basketbol oynamaktadır.

Son yıllarda diğer spor alanlarında da gerçekten güzel gelişmeler yaşanmaya başlamış olmakla birlikte, bir çok Ülke de değişik Ulusal veya Uluslararası spor aktiviteleri, olimpiyatlar düzenlenerek, diğer tüm spor alanlarına da yeterli düzeyde destek verilmeye çalışılmaktadır.

Dünyada spor artık bir büyük bacasız sanayi haline gelmiş olup, bu sanayi dalından ekmek yiyen veya fazlaca yüklü paralar kazanan birçok fert veya kişiler mevcuttur. Örneğin bir futbolcuyu ele almış olduğumız vakit hem sporunu yapmakta hemde bu alanda fazlaca hatırı sayılır paralar kazanmaktadır. Ayrıca hem top oynamakta, bununla birlikte 90 dakika süresince vücudunun her yerini en güzel şekilde çalıştırmaktadır. Bu da sporcu olanların veya futbol ile ilgilenen tüm insanların daha sağlıklı olmasında fazlaca önemli rol oynar.

Sonuç olarak; yaşamımızın her noktasına sporu çok iyi yaymalı ve her an spor oluşturmaya aşırı özen göstermelidir. Sporun Sağlıklı yaşamın en önemli vazgeçilmezi olduğu gerçeğini de hiç bir vakit aklımızdan çıkarmadan sporu tüm benliğimizde hissederek yaşamaya devam etmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ