Sinop Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı 2016


56_sinop_üniversitesi_logo

 

 

Sinop Üniversitesi Besyo Sınavı 

Ön Kayıt Sınav Tarihleri ve Önkayıtla ilgili Önemli Konular:

Adayların sınava kayıt başvuru işlemleri, adayın kendisi ya da başvuru formunu adayın imzalaması (ıslak imza) şartıyla bir yakını tarafından da yapılabilir. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda sınav kayıt işlemleri 25-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında mesai saatleri içinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Gerekli YGS baraj Puanı:

  • Antrenörlük Eğitimi Bölümü : 180
  • Spor Çıkışlılar ve Milli Sporcular : 150

Alınacak Öğrenci Kontenjanı:

Antrenörlük Eğitimi : 32 Erkek ( 3 ü Milli ) 18 Bayan ( 2 si Milli )

Sınav Hakkında Önemli Hususlar:

Sınav kapsamında ÖYSP (özel yetenek sınav puanı) hesaplanması, sportif özgeçmiş ve çeviklik testlerinden alacağı puanlar üzerinden hesaplanacaktır. Yetenek puanı içinde sportif özgeçmiş ağırlığı %60 iken, çeviklik testi puanının ağırlığı %40’dır.

Testin açıklaması aşağıda sunulmuştur. Test alanı uzunluğu 10 metre ve başlangıç ile bitiş çizgisi arasındaki mesafe 5 metredir. Test için huniler kullanılır. Başlangıç ve bitiş yerleri hariç, geri kalan dönüş yerlerine huniler koyulur. Merkezdeki dört huni 3,3 m eşit aralıklı olmak üzere yerleştirilir.Testi yapacak sporcu başlangıç yerine gelir ve yere yüzüstü uzanır. Elleri omuz hizasında yerde ve bacakları iki yana bitişik şekilde hazır olur. “BAŞLA” komutu ile birlikte sporcu çıkış yapar ve fotosel çalışmaya başlar. Sporcu mümkün olan en çabuk şekilde koşarak huniler arasında belirtilen yönde yol alır. Bitiş çizgisindeki fotosel yardımıyla sporcunun derecesi ölçülerek ekranda gösterilir. Tüm adaylar tamamlandığında erkekler ve bayanlarda en düşük süreyi yapan adaylar tam puan alacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ