Potalar+Fileler=?


 

basketball-basketball-court-hoop-buildings-1600x1066

Potalar+Fileler=?

1.Bölüm

Hava güzel. Fazla rüzgar yok. Panya iyi durumda. Zemin de pet şişe yok varsa da kenara itelenmiş. Potada mahallenin basketçi abilerinin yazdan yaza taktığı, yarısı takılı kalmış yarısı boşta sallanan bir file!

Sahada LeBron Dominate topu olan eleman da var. Her şey basketbol oynamaya elverişli.

Herkesi tanıyan iki kişi varsa onlar takım dengelerini sağlamak için adamları seçiyor. Tek atılıyor Isınma 3, maç başlıyor. Top yeni olduğu için topun içi daha pişmemiş kof olduğundan tam bir verim alınamıyor, üzerinde LeBron Dominate yazan topların hemen hemen hepsi birbirinden farklı olduğu gibi bu da diğerlerine nazaran hayal kırıklığı olanlardan denk gelmiş.

Bir süre sonra hava bozuyor.Rüzgar tozları kaldırıyor. Zemindeki yabancı maddeler hareketlenmeye başlıyor. Panyadan çıkan sesler artıyor. Şut atılınca çember bazen sola yatıyor. Tekrar düzeltmek için bir kere de bu sefer potanın altından çember hedef alınıyor.

Basket sahasının enine kesitinin bir kısmında karşılıklı futbol oynayan çocuklardan biri çerçeveyi(kare içinde kalan telleri) bulamayınca top basketbol maçındaki arkadaşlardan birinin parmağına geliyor ve parmak yamuluyor.

Bu kısma kadar geçen olayların hepsi olumsuz değil tabi ki, oynayacak saha bulmuşsun, top var, pota ve az biraz file!

Yukarıda geçenler burada, şurada, orada olanlardan sadece bir kısmı ve hepsi yaşanılmış veya görülmüş, doğal olayları dışarıda tutacak olursak da bu fiziki şartlar ve mantalite devam ettiği sürece yaşanmaya, görülmeye devam edilecek olanlar.

Çözümler mi? Onlara daha var henüz ilk bölümdeyiz.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ