Malatya İnönü Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı 2016


Malatya İnönü Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı 2016 sınavı kılavuzu açıklandı. Kılavuzdaki önemli ayrıntılar şunlardır :

Önkayıt

  • Ön kayıtlar adayın kendisi tarafından 27 Haziran-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında
    İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu web sayfası üzerinden veya http://besyosinav.inonu.edu.tr web adresinden online yapılacaktır.

Sınav Tarihi 

  • 18-23 Temmuz 2016 tarihleri arasında BESYO spor salonunda yapılacaktır.

inonuÖğrenci Kontenjanları : 

Başvuru YGS baraj Puanları : 

  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği : 210
  • Engelliler için Beden Eğitimi  : 210
  • Antrenörlük Eğitimi 1. Öğretim : 210
  • Antrenörlük Eğitimi 2. Öğretim : 210
  • Milli sporcular ve spor çıkışlılar : 180

Sınav İle İlgili Önemli Konular : 

Sınavlar kameralarla kayıt altına alınmaktadır. Spor salonu içindeki sınavları adayların aileleri veya yakınları http://canli.inonu.edu.tr adresinden yayınlanacak BESYO TV’yi canlı (online) olarak izleyebilirler.

Sınav Uygulanışı : 

Sınavda ön eleme olarak labirent koşusu uygulanacaktır. Labirent koşusundan en az 35 puan alan adaylar ön elemeyi geçmiş olacaklardır.

Aday başlangıç ve bitişinde fotosel olan ve 10 kulvardan oluşan labirent içerisinde koşar. Adayın dönüşlerde konilerden tutması ve parkur düzeneğini bozması yasaktır. Koşu esnasında parkur düzeneğini bozan aday bozduğu kısmı düzeltmekle mükelleftir. Kulvar atlayan aday koşudan diskalifiye edilir. Adaylara Labirent Mekik Koşusunda tek hak verilecektir.

Adaylar Labirent Mekik Koşusu parkurundan toplam 100.00 puan üzerinden en az  35.00 puan almak zorundadır. Aksi takdirde adaylar ikinci aşama olan Temel Beceri Sınavına giremeyeceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ