Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi BESYO Yetenek Sınavı 2016


timthumb (1)

 

 

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI İLE BÖLÜMLERİMİZE ALINACAK ÖĞRENCİ KONTENJANLARI

 

 BÖLÜM TOPLAM KONTENJAN MİLLİ SPORCUKONTENJANI
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ (20 Kadın + 40 Erkek)= 60 (4 Kadın + 8 Erkek) = 12
ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ (15 Kadın + 25 Erkek)= 40 (3 Kadın + 5 Erkek) = 8
SPOR YÖNETİCİLİĞİ (15 Kadın + 25 Erkek)= 40 (3 Kadın + 5 Erkek) = 8
REKREASYON (10 Kadın + 20 Erkek)= 30 (2 Kadın + 4 Erkek) = 6

 

 • Milli Sporcu kontenjanı: Milli sporcu kontenjanına sadece olimpik branşlarda milli olmuş adaylar başvurabilir. Milli kontenjanı “Toplam Kontenjan” içerisindedir. Yeterli başvuru olmadığı takdirde ilgili bölümü tercih eden diğer adaylardan karşılanacaktır.
 • Milli Sporcular Milli Kontenjanından yararlanmakla beraber ayrıca başvuru dilekçesinde belirtmek koşulu ile isterlerse yetenek sınavına da katılabilme hakkına sahiptirler.
 • Kontenjanlar dolmadığı durumlarda eksik kontenjan diğer cinsiyetten karşılanacaktır.

 

ÖNKAYIT, YETENEK SINAVI VE KESİN KAYIT TARİHLERİ

ÖN KAYIT 15-19 AĞUSTOS 2016
ÖZEL YETENEK SINAVI * 22-24 AĞUSTOS 2016
ÖZEL YETENEK SINAV SONUÇLARININ İLANI 28 AĞUSTOS 2016
KAYIT TARİHİ ** 05-09 EYLÜL 2016

 

* ÖZEL YETENEK SINAV İÇERİĞİ SINAV KILAVUZUNDA AYRINTILI OLARAK AÇIKLANACAKTIR.

 

**ÖZEL YETENEK SINAV SONUÇLARI İLANI İLE BİRLİKTE BÖLÜMLERE İLİŞKİN AYRINTILI KAYIT PROGRAMI WEB SAYFAMIZDA İLAN EDİLECEKTİR.

 

NOT: ADAYLAR SINAVLA İLGİLİ TÜM DUYURU VE AÇIKLAMALARI YÜKSEKOKULUMUZUN WEB ADRESİNDEN TAKİP ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜRLER.

 

 1. BAŞVURU KOŞULLARI:
 • Spor Lisesi ve Liselerin Spor–Alan/Kol Bölümlerinden mezun olan ve millilik belgesi olan adaylar için 2016–YGS puan türlerinden birinden en az 180.000 ve daha fazla puan almış olmak.
 • Liselerin diğer Alan-Kol Bölümünden başvuracak adaylar için 2016-YGS puan türlerinin en az birinden 220.000 ve daha fazla puan almış olmak.
 • C. vatandaşı veya KKTC vatandaşı olmak.
 • Merkezi yerleştirme ile bir yükseköğretim programına kesin kayıt hakkı kazanmış adaylar da, isterlerse Özel Yetenek Sınavına başvurabilirler.

 

 1. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
  1. Başvuru dilekçesi
  2. 2016 YGS Sınav Sonuç Belgesi
  3. Üç adet 4.5 x 6 cm. ebadında son altı ay içinde çekilmiş fotoğraf
  4. Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  5. Adayların Ön Kayıt işlemleri için gerekli olan başvuru kayıt dosyası MKÜ BESYO Öğrenci İşlerinden alınacaktır.
  6. Herhangi bir spor dalında (bireysel veya takım sporları) spor özgeçmiş belgesi varsa başvuru sırasında teslim edilmelidir. Spor özgeçmiş belgeleri onaylanmış olarak ilgili Federasyonlardan alınmalıdır. ISLAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ olmayan spor özgeçmiş belgeleri KESİNLİKLE değerlendirmeye alınmayacaktır (Spor Özgeçmiş Değerlendirme Tablosu ve Özel Yetenek Sınav Puanlamasındaki etki yüzdesi ön kayıt tarihinden önce Üniversitemiz resmi WEB sayfasından ilan edilecektir).
  7. Spor Lisesi ve Liselerin Spor–Alan/Kol Bölümlerinden mezun olan adayların mezuniyet belgesi ya da diplomanın aslı ve fotokopisi.
   1. Milli kontenjanından başvuran adayların olimpik branşlarda milli sporcu olduklarını gösteren ve ilgili kurum tarafından verilen belgenin Aslı ya da Noter onaylı sureti.

 

 1. BAŞVURU YERİ ve ŞEKLİ:

Başvuru işlemleri (MKÜ Tayfur Ata Sökmen Kampüsündeki Beden eğitim ve Spor Yüksekokulunda) yukarıda belirtilen ön kayıt tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru adayın kendisi ya da Başvuru Formunu adayın imzalaması (ıslak imza) şartıyla bir yakını tarafından da yapılabilir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmez.

 

NOT: Sınav Üst Kurulu gerekli gördüğü durumlarda, adaylara duyurmak koşuluyla, sınav ile ilgili her türlü değişiklik yapmak hakkına sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ