Gümüşhane Üniversitesi Besyo Sınavı 2015


Değerli Adaylar;

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacaktır.
Bakanlar kurulu kararıyla 28.04.2010 tarih ve 27565 sayılı resmi gazetede yayımlanarak kurulmuş olan Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümü olmak üzere 4 bölümü bünyesinde barındırmaktadır.
Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Özel Yetenek Sınavı ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 58 (ellisekiz) öğrenci alarak eğitim öğretim hayatına dördüncü yılında devam edecek olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, önümüzdeki yıllarda diğer bölümlere de öğrenci almayı planlamaktadır.
Sınavımızda, insan etkisine imkân vermeyen, kamera ve elektronik sistemlerle ölçülen, zaman ve sayısal değerlere dayalı değerlendirme sistemleri tercih edilmiştir.
Sınavlar, Üniversitemiz yöneticilerince yakından takip edilmekte ve hiçbir olumsuzluğa meydan vermeden gerçekleşmesi için bütün tedbirler alınmaktadır.
Yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme esaslarını belirleyen bu Kılavuzun yayımlanması ve uygulanması Yükseköğretim Genel Kurulunun 06-07.12.2012 tarih ve 2012.29.1270-1271 sayılı kararı ile kabul edilmiştir.
Özel Yetenek Sınavı uygulama esaslarının açıklandığı bu kılavuz, sizlere en hassas ve objektif değerlendirmeyi yapmak üzere öğretim elemanlarımızca hazırlanmıştır.
Sınav sistemi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak bu kılavuzu dikkatlice incelemenizi önerir, Özel Yetenek Sınavında tüm adaylara başarılar dileriz.
Özel yetenek sınavımızda, milli sporcularımızı üniversitemize yönlendirmek amacıyla, 58 (ellisekiz) kişilik genel kontenjanın % 15 (8 öğrenci)’i millisporcu kontenjanı olarak ayrılmıştır.

Ayrıntılar Sınav Kılavuzundadır…

indir.jpg (254×89)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ