Gelişim Üniversitesi Besyo Sınavı 2015


Gelişim Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavının Detayları Belli Oldu. Gelişim Üniversitesi Besyo Tarafından Açıklanan Şartlar Aşağıdaki Gibidir.

PROGRAMLAR
Antrenörlük Eğitimi
Spor Yöneticiliği
Rekreasyon
Egzersiz ve spor bilimleri bölümü

Ön Kayıt için Tıklayınız

ÖZEL YETENEK SINAVI UYGULAMA TAKVİMİ

ÖN KAYIT BAŞLAMA TARİHİ              : 20 Nisan 2015

SINAV TARİHİ VE YERİ                     : WEB sayfamızda ilan edilecektir.

Not: Sınavlar her gün sabah 09.00’da başlayacaktır. Sınav Komisyonu sınav yeri ve zamanını değiştirebilir.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

·         Adayların ön kayıt yaptırabilmesi için öncelikle Yapı Kredi Bankası İstanbul Avcılar  Şubesi (Şube Kodu 842) 84635677 numaralı hesaba (TR93 0006 7010 0000 0084 6356 77)    100,00 TL yatırmaları zorunludur (Banka dekontu üzerine adayın TC kimlik numarası, Adı Soyadı ve ‘BESYO SINAV ÜCRETİ” ibaresi mutlaka yazdırılmalıdır).

·         Adaylar İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu resmi internet sitesinde http://obis.gelisim.edu.tr/On_Kayit_Ozel_Yetenek.aspx ön kayıt başvuru formunu doldurduktan sonra aşağıda belirtilen belgeler ile başvurusunu tamamlamak üzere öğrenci işleri kayıt bürosuna (Dolum Tesisleri Yolu Şht. Piyade Onb. Murat Şengöz Sok.No:8 Avcılar/İSTANBUL) başvurarak belgelerini teslim etmelidir.

·         2015 yılına ait YGS sonuç belgesi,

·         4.5 x 6 ebadında son üç ayda çekilmiş, adayın açık olarak tanınmasına imkân verecek şekilde uygun 2 adet vesikalık fotoğraf,

·         Resmi bir sağlık kuruluşundan alınan sağlık raporu. Sağlık raporu üzerinde “Spor yapmasında sakınca yoktur” ibaresi yer almalıdır. (Herhangi bir Sağlık Kuruluşundan alınabilir)

·         T.C. Kimlik No yazılı, fotoğraflı ve onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile karşılaştırılacaktır) .

·         Milli sporcular için Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış millilik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Spor Genel Müdürlüğü’nden en az Genel Müdür Yardımcısı onaylı, İlgili Federasyon Başkanı ve Genel Sekreteri imzalı)  olması gerekmektedir. (Sadece Futbol branşı için Türkiye Futbol Federasyonundan alınan resimli ve onaylı millilik belgesi kabul edilecektir).  İlgili belge için fotokopi veya faks kabul edilmeyecektir. Adayların şahsen başvuruları sırasında ilgili belgeyi kayıt görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında ilgili belgeyi teslim etmeyen adayların millilik durumları değerlendirmeye alınmayacaktır. Milli Sporcu, millilik belgesini başvuru sırasında ibraz etmezse gireceği sınavda diğer öğrenci adaylar gibi değerlendirilir.

·         Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin “Spor” alanlarından mezun olan adayların mezuniyet belgesi ya da diplomasının aslı veya    “aslı gibidir” onaylı sureti,

·         Başvuru evrakları İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıt Bürosuna (Dolum Tesisleri Yolu Şht. Piyade Onb. Murat Şengöz Sok.No:8 Avcılar/İSTANBUL) teslim edilecektir.

 

Kontenjanlar;

 

BÖLÜM KONTENJAN
ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ 120
SPOR YÖNETİCİLİĞİ 80
REKREASYON 80
EGZERSİZ VE SPOR BİLİMLERİ BÖLÜMÜ 60

Adaylara %100, %75, %50 ve %25 burs imkânı sağlanacaktır. %100, %75 ve %50 burs kazanıp kayıt yaptırmayanların yerine alttan kaydırma yapılmayacaktır. Gerekirse tekrar sınav yapılacaktır.

Adaylar, yerleştirme puanı, tercih sırası ve burs kazanma önceliğine göre yerleştirileceklerdir. Adaylar burs önceliğinin dikkate alınmasını istemiyorlar ise yerleştirmeler için ayrı bir dilekçe verebilirler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ