Bocce Antrenörlük Kursu (1.Kademe)


Kursa katılacak olan adaylarda aranacak şartlar

1- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (TC Kimlik numaralı – Kursiyer en az 18 yaşını tamamlamış olmalıdır)

2- Mezuniyet Belgesi (Diploma, Geçici Mezuniyet, Çıkış Belgesi veya Öğrenci Belgesi – Kursiyer en az lise mezunu olmalıdır.)

3- Savcılık iyi hal kağıdı (Memurlar için kurum yazısı yeterlidir – 6 aydan fazla ceza alanlar kursa katılamazlar)

4- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden Alınacak Ceza Yazısı (Adayın federasyon veya il müdürlüğünden 6 ayı geçen bir disiplin cezası almamış olması gerekmektedir.)

5- Sağlık Belgesi (Kurum doktoru, özel klinik veya sağlık ocağından alınabilir)

6- 2 Adet vesikalık fotoğraf

7- Sporcu lisansı (http://www.tbbdf.gov.tr/page.php?page=lisans linki takip ederek lisans işlemlerini öğrenebilirsiniz)

8- KURS KATILIM ÜCRETİ ALINMAYACAKTIR

9- Kurstan başarılı olan katılımcılar 100 TL belge ücreti ödeyecekler.

MİSİAD Şanlıufa Şubesi yönetimi tarafından kurulan MSK URFA, alternatif spor dalları olarak gelişen Bocce ve Dart sporlarına yönelik, ilk adımı Şanlıurfa’da atıyor. Bu spor dallarının gelişmesi ve yaygınlaşması adına atılan ilk adımlarda, Türkiye’nin belli illerinde kurs ücreti alınmadan Bocce ve Dart eğitimi verilecek.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu,Şanlıurfa’da MSK URFA’nın girişimleri ile 1. Kademe Bocce ve Dart antrenörlük kursu açıyor. 31 Ocak’ta başlayacak olan eğitimler, toplamda 15 gün sürecek. Başvurular, MSK URFA’ya ve Şanlıurfa Gençlik İl Müdürlüğü’ne yapılıyor. Türkiye Milli Takımlar sorumlusu Alper Cavit Kabakçı ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Dr. Recep Tekcan’da, verilecek eğitimlerde Şanlıurfa’da olacak.

Bocce branşında açılacak olan 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursunu uygulama dersleri 31 Ocak – 04 Şubat tarihleri arasında, temel eğitim dersleri Bocce ve Dart antrenör kursları için ortak olarak 05 – 09 Şubat tarihleri arasında; Dart uygulama dersleri 10 – 14 Şubat tarihleri arasında tarihleri arasında yapılacaktır.
Spor Genel Müdürlüğümüzün onaylamış olduğu proje kapsamında kursiyerler sadece 100 TL olan Belge ücreti yatıracaklardır. (Federasyonumuz gelirler hesabı Akbank (İban TR09 0004 6000 8288 8000 1020 93)
En az 18 yaşını doldurmuş olmak kaydıyla, Kurslara En az lise veya dengi okul mezunu olmak, (Bütün kademeler için geçerli olup, Milli sporcularda tahsil şartı aranmaz.)

Kursa katılacak tüm kursiyerlerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden Bocce ve Dart Sporcu Lisansı (Ferdi ya da Kulüp adına) çıkartmaları zorunludur.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinden mezun olanlar ile son 5 yılda 1. kademe ve daha üst kademe antrenör kursu tamamlayanlar temel eğitim derslerinden muaf olacaktır.

30 Ocak 2015 tarihine kadar Kursa katılacak adayların İl Temsilcisine isimlerini yazdırmaları ve kurs formu ile belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir.

Bocce Kursuna katılacakların, 31 Ocak 2015 tarihinde saat 13:00 ‘de Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda hazır bulunacaklardır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ