Bireysel Spor ve Bireysel Spor Dalları


Bireysel spor dalları adı ustunde bır takıma veya karsı bı gruba ıhtıyac duymadan yapılan bıreysel spordur…

Bireysel spor dalları toplumun sağlıklı olmasında faydalıdır. Spor toplum yaşamına girdikten sonra insanlar arasında çok benimsenmiştir. İnsanların vücutlarını formda tutma çabaları insanları spor yapmaya yönlendirmiştir.

Ayrıca sporda kazanılan uluslar arası başarılar da devletlerin sporu desteklemelerine neden olmaktadır. Spor insanların ruh ve beden sağlığında olumlu etkilere sahip olmaktadır. Spor dalları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar bireysel sporlar ve takım sporlarıdır.


Bireysel spor dalları
tenis, yüzme, binicilik gibi sporlar olmakla birlikte bu sporlar takım olarak yarıştıkları zamanların dışında sayılmaktadır. Yani bu sporlarda da takım olarak yarışılabilir. Ancak insanlar tek başlarına da yüzebilir ve ata binebilirler. Takım sporlarına ise futbol, basketbol, voleybol ve hentbol gibi sporlar gösterilebilir.

Bireysel spor dalları olarak sayılabilecek bazıları; atletizm, bilardo, binicilik, Artistik Buz Pateni, bisiklet yarışı, boks, bovling, dart, durgun su sürat yarışı, eskrim, golf, güreş, halter, jimnastik, judo, kayak, masa tenisi, motor sporları, otomobil yarışı, satranç, tenis ve vücut geliştirmedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. burak kaya diyor ki:

    ege üniversitesi besyo’da kickbox veya vücut geliştirme bireysel spor dalı olarak seçilebilir mi? bu konuda bilgili birisi varsa yardımı çok işime yarar ne kadar araştırsam da öğrenebilmiş değilim

  2. Snne be slk şy diyor ki:

    Teşekkkküürllerrr işime yaradı ve ilk yorum za

BİR YORUM YAZ