Afyon Kocatepe Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı 2016


resimayar

 

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Besyo 2016 Özel Yetenek Sınavı 

Ön Kayıt Sınav Tarihleri ve Önkayıtla ilgili Önemli Konular:

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerine ön kayıtlar 25 Temmuz – 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında, mesai saatleri içinde Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Karşısında bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda yapılacaktır. Müracaatlar şahsen yapılacaktır.

Özel Yetenek Sınavı 01 – 04 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru İçin Gerekli YGS baraj Puanı:

Beden Eğitimi Öğretmenliği : 200
Antrenörlük Eğitimi : 150
Rekrasyon Bölümü :200
Alınacak Öğrenci Kontenjanı:

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 25 erkek, 15 bayan olmak üzere toplam 40 öğrenci
Antrenörlük Eğitimi Bölümüne 20 erkek, 10 bayan olmak üzere toplam 30 öğrenci ve
Rekreasyon Bölümüne 20 erkek, 10 bayan olmak üzere toplam 30 öğrenci alınacaktır.
Sınav Hakkında Önemli Hususlar:

Tüm bölümler için Uygulama Sınavı (Koordinasyon Branş Sınavı), ayrıca Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü için sporcu özgeçmişinin belgelendirilmesi gerekmektedir.
Uygulama Sınavı, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Karşısında bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonunda saat 01 Ağustos pazartesi günü 08.30 da başlar.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde koordinasyon sınavının yanı sıra adaylardan sporcu özgeçmiş belgesi istenmektedir. Adayın sporcu özgeçmiş puanı Özel Yetenek Sınav Puanının (ÖYSP) %25’ini oluşturacaktır. Adayların sporcu özgeçmişleri yok ise %25’lik dilimden ‘‘0’’ puan alacaktır. Öğretmenlik bölümüne başvurularda sporcu özgeçmişi zorunlu değildir. Adaylar 100 puan üzerinden yapılan uygulama koordinasyon sınavını en az “1 puan” alabilecek kadar bir sürede tamamlamak zorundadır. “0 puan” alan adaylarla, herhangi bir sebepten dolayı sınava giremeyen veya diskalifiye olmuş adaylar, genel sıralamada değerlendirilmez ve elenmiş sayılır.
Rekreasyon Bölümünde Adayların sadece koordinasyon sınavından alacağı puanlar Özel Yetenek Sınav Puanı (ÖYSP) olarak belirlenir.
Antrenörlük Eğitimi Bölümüne alınacak öğrencileri belirlemek amacıyla yapılan özel yetenek sınavı, Uygulama Sınavı (Koordinasyon Parkuru) ile adayın sporcu özgeçmişini belgelendirmesi sonucunda elde edeceği puanların birlikte değerlendirmesinden ibarettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ