1. Ve 2. Kademe Yüzme Antrenörlüğü Kursu


 I. KADEME YARDIMCI YÜZME ANTRENÖRÜ YETİŞTİRME KURSU

14 – 22 MAYIS 2016 tarihleri arasındaİSTANBUL İLİNDE yapılacaktır.

Kursa başvuracak adaylar mayo, havlu, terlik, bone vb. malzemeleri ile 14 MAYIS 2016 CUMARTESİ günü saat 08.30da FENERBAHÇE Yüzme Havuzunda hazır bulunacaklardır. Kursa kabul edilecek adayların seçimi saat 08.30 da başlayacak ve 4 tekniğin 100 m karışık yüzerek gösterilmesi kuralına göre yapılacaktır. Seçme sırasında adaylara her yüzme tekniğinden, çıkış ve dönüşlerden 0 ile 5 puan arasında puan verilecektir. Bu puanlamada bir adayın alabileceği en yüksek puan 30, en düşük puan 0’ dır. Seçme sonucunda adaylar en yüksek puan alandan en düşük puan alana doğru sıralanacak ve 18 puanın altında alan adaylar kursa kabul edilmeyecektir. Adayların puanları arasında eşitlik olması durumunda adayın yüzme milli takımlarında sporcu olması, eğitim düzeyi, … gibi nitelikleri seçim kriteri olarak dikkate alınacaktır. Kursa kabul edilecek adayların listesi aynı gün saat 12:00’ de ilan edilecek ve derslere saat 13:30’ da başlanacaktır. Kurs sırasında havuz içi uygulamalar yapılacağından, adayların bu uygulamayı kaldıracak düzeyde antrenmanlı olmaları gerekmektedir.

Seçilme hakkını elde eden aday sayısının 20’ nin altında olması durumunda kurs iptal edilecektir.

Kursa katılacaklarda aranan şartlar ve istenen belgeler ekte düzenlenmiştir. Kursa kabul edilen adaylar, ilgili belgeleri aynı gün ilk toplantıda (saat 13.00) kurs yöneticisine şeffaf poşet dosya içerisinde ataçlı bir şekilde teslim edeceklerdir.

 


II.KADEME YÜZME ANTRENÖRÜ YETİŞTİRME KURSU

Federasyonumuz 2016 yılı faaliyet programında yer alan Yüzme 2. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu 03 – 12 HAZİARAN 2016 tarihlerinde İSTANBUL ilinde açılacaktır.

 Kursun gerçekleşeceği yer; FENERBAHÇE YÜZME ŞUBESİ – FENERBAHÇE BURNU KALAMIŞ KADIKÖY İSTANBUL

Kursa katılacak adaylar, evrak teslimi ve kontrolü için 03 HAZİRAN 2016 CUMA 09:00 – 11:00 arasında Toplantı Salonunda  hazır bulunacaklardır.

Kursun eğitim kalitesinin düşmemesi amaçlı olarak kontenjan 40 kişi olarak belirlenmiştir. Evrakları tam olanlar, seçme kriterleri göz önüne alınarak kontenjana dahil edilir. (Sayının 40 in üzerinde olması durumunda)

 SEÇME KRİTERLERİ:

  1. Yüzme branşı milli sporcusu olmak ve belgelemek.
  2. Seminer belgesi sayısı (Federasyonun açmış olduğu, Federasyon Başkanı imzalı)
  3. Üniversitelerin B.E.S.Y.O. ve ya Spor Bil. Tek.Y.O. dan mezun olmak.
  4. 1.Kademe Yardımcı Antrenör Belgesi öncelik tarihi (belge düzenleme tarihi baz alınacaktır

ÖNEMLİ NOT: Kursa katılacaklardan istenen belgeler arasında yer alan (i) bendinde belirtilen kulüp yazısı, 2014-2015 sezonunda kulüp akreditasyonu yaptırmış ve kulübün antrenör olarak beyan etmiş olması gerekmektedir.

2014-2015 sezonunda kulüp akreditasyonu yaptırmamış ve antrenör olarak beyan etmemiş kulüplerin yazıları kabul edilmeyecektir.

2014-2015 sezonunda kulüp akreditasyonu yaptırmamış ancak daha eski tarihlerde kulübün çalışmış olduğu antrenörleri beyan ettikleri takdirde bu kulüplerin yazıları kabul edilecektir.

Kurs başlangıcından önce adayların 2015-2016 yılı antrenör akreditasyon veya vizesini yaptırmış olmaları zorunludur.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ